Chci povýšení – ale (asi) ho nedostanu – proč a jak chtít hned více?

Ahoj všem!

Přeji Vám krásnou neděli. Dlouho jsem byl bez inspirace na blog až teď je té inspirace tolik, že se nám z nedělního blogu asi stane rutina.

Povíme si něco o tématu a pocitu nedoceněnosti, jistě se některým (mnohým) z Vás nebo Vašeho okolí stalo/děje že u Vás v práci je mnoho lidí třeba o 5 a více let (někdy i třeba 20) na nižších pozicích, než třeba někdo, kdo je právě o ty roky mladší.

Některým to vyhovuje, ale někteří by chtěli být na místě těchto lidí hiearchicky výše ale nejspíše se jim toho do důchodu nedostane, nebo když už tak po mnohem delší době než Vašemu „konkurentovi“.

Když zkusíte totiž pohovor na vyšší pozici a plácnete si, většinou to s Vámi zkusí firma na nižší pozici, avšak máte větší šanci na vyšší pozici, kvůli které jste na pohovor šli, z důvodu, že jste o danou pozici projevili zájem.

Tyto kroky jsou sice důležité, ale nezaručují že hned po týdnu nástupu do práce z Vás bude šéf Vašeho šéfa, který Vás neskutečně se*e jeho de*ilními připomínkami, chce to vytrvalost, ale tento proces mohou (ale nemusí) značně urychlit – je to jednoduché – projevte zájem a ukažte že to chcete – jak?

 

  1. Najděte si práci která Vás baví a motivuje k lepším výsledkům, každý něco takového máme, já třeba programování, u Vás to může být třeba servis mobilních telefonů, šití šatů nebo třeba prodej elektroniky.
  2. Taková práce nesmí být opruz kde se snažíte „ulejt“ z každé pracovní činnosti, musí to být něco, co děláte rádi, s nadšením a vášní.
  3. Když jdete na pracovní pohovor, nemějte zájem hned o nízkou pozici, jděte na pohovor na pozici která je aspoň o jednu pozici v dané společnosti hiearchicky vyšší, než ta, která Vás napadne jako první.
  4. U pohovoru vystupujte sebevědomě ale ne příliš.
  5. Jde-li o menší firmu které nevadí hýbat se mzdou a benefity, šikovně zmiňte, že jdete už z pohovoru konkurence a ta Vám nabídla třeba o 10kč/hod. více, nebo něco podobného, hlavně věrohodného, donutíte tím potenciální zaměstnavatele, aby se taky trochu snažili oni o Vás, nejen Vy o ně.
  6. Když Vás někdo „uloví“ přes LinkedIn nebo jinou soc. síť a pošle Vám nabídku, napište že se ozvete třeba za hodinu, za dvě, že teď nemůžete – ale vy se neozvete za hodinu, za dvě, ale třeba až další den, ale musíte ukázat že ve své práci jste opravdu spolehliví a dobří, tento „manévr“ Vám totiž dává psychologickou výhodu, nikoli utvrzení dojmu že si můžete dělat co chcete.

Doufám že někomu tyto rady dají smysl a třeba i pomohou. A pro Vás, rejpaly, kteří si říkáte co by Vám osmnáctiletý kluk mohl radit, můžu říct, že mi pravidelně přicházejí i takové nabídky, které Vám s takovým mindsetem nejspíše nikdy v životě nepřijdou. Přeji Vám tedy hodně štěstí a úspěchů při Vašem dosahování cílů a snů, ať už v osobním, tak i pracovním životě.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *