ONLINE Prezentace podnikatelů a podniků – jak na to?

Ahoj všem!

Podnikáte? Máte webovky, sociální sítě, ale ne a ne se Vám vracet ta investice času a peněz, kterou jste do toho vložili? Myslíte že je chyba na straně Vašeho ajťáka, nebo markeťáka? I to je možné, ale většinou a i kdyby to bylo kombinované bude chyba zejména ve Vás samotných!

Já Vám právě teď povím co by jste zhruba měli nebo mohli udělat pro to, aby Vaše čísla (a to nejen) tržby zvedly, což samozřejmě hned neznamená že budete mít šestimístný počet lajků, followerů a traffic jako Twitter, ale pomůže Vám postavit silné základy pro to, aby si k Vám lidi chodili ať už pro radu nebo pro zboží či služby.

Sepišme si v bodech následující možnosti, které by jste měli nebo mohli aplikovat do praxe:

  1. Zaplatíte si doménu, hosting, webovky a vytvoříte sociální sítě, případně zaplatíte grafika na logo a fotografa aby to u Vás nafotil – TO NENÍ A NEMŮŽE BÝT VŠE! Vaší prezentaci on-line se musíte věnovat i VY! Takže od teď, když přijde nějaká novinka, nové vybavení, nový produkt/služba, načančejte to, vyfoťte a hoďte post na soc. sítě, pokud umíte a pracujete na Vašem webu s WordPressem, či jiným jednoduchým systémem, napište o tom článek.
  2. Používejte pouze tolik sociálních sítí, o kolik se dovedete v pohodě postarat, já osobně preferuji 1-2 (a to Facebook a Instagram) – musí nám přece zůstat nějaký čas na práci.
  3. Komunikujte se svými (potenciálními) zákazníky a recenzenty – máte-li na ně kontakt, posílejte jim Vaše HOT NEWS – ale nespamujte je a když s tímto vyjádří nesouhlas, respektujte to a slušně se omluvte, když totiž napíšete jen „Ok“ – u některých to může vybudit dojem že jste na ně naštvaní, omluvou jim však ukážete, že si jich jako zákazníků vážíte a respektujete je.
  4. Pokud máte dostatek financí, investujte do placené reklamy, vždy jsem byl spíše zastáncem organické reklamy a tu placenou jsem svým způsobem „hejtil“, ale placená reklama se v poslední době u mých známých a v praxi jako super věc, ale musíte vědět hlavně jak na ni a jaký typ reklamy využít.
  5. V 80. letech jsme my, lidé, byli schopni na jeden nápis, objekt, fotografii koukat až 20 minut, víte jaká je naše pozornost dnes? 8  vteřin.. – mějme tento fakt tedy na paměti a snažme se těch 8 vteřin využít k tomu, aby zákazník místo proklikávání webu a scrollování fb stránky, kliknul na náš obrázek, video nebo odkaz a co nejrychleji u nás nakoupil.
  6. Při přispívání na internet používejte videa a obrázky – Ty právě naši pozornost upoutají mnohem lépe než text.
  7. Prodáváte-li online kurzy, vlastní knihy, či produkty kterých máte jeden druh (tzn. jeden kurz, jedna kniha, jedna mikina, předplatné jednoho oblíbeného časopisu) – prostě věci které mají jeden druh ale libovolné množství – používejte funnely – nevíte o co jde a jak na to? Napište mi na e-mail hello@mx-solutions.eu nebo dolů do komentářů a já Vám vše vysvětlím a se vším rád pomůžu.

Možností je samozřejmě mnohem více, ale tohle jsou nějaké základní, vypsané z patra které Vám určitě zlepší výsledky, protože těmito body se spoustu lidí které běžně vídám neřídí, ti lidé právě naopak remcají na to, že se jim nedaří, že investice do webu a sociálních sítí je zbytečná a moc velká – pokud se budete více snažit a dodržovat tyto body, věřím že se Vám investice vrátí (v lepším případě i mnohonásobně).

Být ONLINE znamená RŮST, ale MUSÍTE SE TOMU ALESPOŇ TROCHU VĚNOVAT!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *