Sociální sítě a podnikání – jak začít?

Ahoj!

V dnešním článku si povíme něco o sociálních sítích, respektive jak nakopnout podnikání pomocí sociálních sítí a zvednout dosah příspěvků a hlavně jakými začít.

 

Takže ať už jste místní cukrárna, škola nebo korporace, dvě hlavní a nejznámější sítě a postupy pro jejich růst budou téměř stejné – začněte tedy pomocí Facebooku a Instagramu.

U Facebooku udělejte následující – založte si stránku a na osobním profilu si přidejte všechny, které jakkoli znáte – byť jen od vidění. Tyto lidi pak pozvěte k označení Vaší stránky jako “To se mi líbí” – pro lepší úspěch připojte z osobního profilu nějaký osobní vzkaz, kterým naznačíte, že nechcete otravovat zbytečnými pozvánkami, ale že Váš záměr je “čistší” než otravovat lidem život.

Dále dbejte na frekventovanost příspěvků – čím více, tím lépe, k příspěvkům připojujte fotky – ale musejí mít hlavu a patu – tzn. tématické, fotka u příspěvku lépe upoutá pozornost uživatelů.

Každý článek, každá akce, každá novinka = nový příspěvek.

Dále se připojte do tématických skupin na FB – například máte-li restauraci v Praze a na fb je skupina “Praha a okolí”, “Praha – restaurace, kavárny”,  přidejte se do nich a sdílejte každý příspěvek na Vaší stránce, důležité však je dodržovat pravidla těchto skupin, aby jste předešli poklesu dosahu příspěvků.

a nakonec dvě zásady efektivity:

  • Ideální počet příspěvků za den je 1-3  – což není pravidlem a můžou být méně časté i více časté – ale vždy, když je nějaká novinka – upozorněte na ni!
  • Vyhýbejte se re-postům, mazání a úpravě postů – VŽDY snižuje dosah příspěvků o 10-90% cca.

A teď k Instagramu, který popíši jen v bodech.

  • Používejte hashtagy – hlavně tématické a v angličtině.
  • Na každý nový příspěvek i novinku přidejte instastory
  • U příspěvků přidávejte polohu
  • V instastories používejte hashtagy
  • Příspěvky které máte na FB stránce, dávejte i na IG
  • sledujte profily, které reagují na Vaše příspěvky, pokud Vás do 24h nezačnou sledovat, zrušte jejich sledování

A mimo sociální sítě Vám můžou být velmi užitečné webové stránky, do kterých se nebojte investovat, dnes se dají zařídit webové stránky za velmi příznivé ceny a v případě že nevíte jak na to, nebo se bojíte nespolehlivých ajťáků, napište nám skrze náš Kontaktní formulář a BEZPLATNĚ Vám poradíme na co si dát pozor a kolik si dát na web stranou.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *