Výběr správného technického řešení webových stránek (nejen) pro začínající podnikatele

Ahoj!

Dnes si povíme něco o výběru správného technického řešení ohledně webových stránek které mohou být Vaším hlavním, možná i nejvíce ziskovým prodejním kanálem a také Vaší on-line vizitkou!

Dnes, kdo není on-line, jako by nežil. Být on-line, nám nemusí ale vždy škodit, naopak v případě podnikání začně rozšiřuje možnosti.

Vy možná právě teď uvažujete, nad Vaším podnikáním, nevíte kudy kam, nebo nemáte úplně vizi co to pro Vás bude obnášet a co od Vašeho webu chcete a potřebujete, nebo jen chcete vědět jaké webové čistě z technického hlediska by bylo pro Vás ideální aby jste neprodělávali a aby Vám vše fungovalo.

WordPress – Jste-li živnostník nebo malý až středně velký podnikatel, vlastnící stánek, obchůdek nebo menší maloobchodní síťmyšleno vše od malých prodejen potravin, přes zmrzlinové stánky nebo třeba pizzerii která po určitém okolí rozváží své produkty, zkrátka a jednoduše Váš prodej funguje na fyzickém místě, bude pro Vás asi nejlepším řešením v poměru cena/výkon použití webu pomocí WordPressu, na webu ThemeForest.net najdete tisíce šablon a na portálu YouTube najdete spousty videonávodů jak WordPress nainstalovat, na WordPressu v dnešní době běží cca 30% všech webů které na internetu existují. – Tím chci říct, že instalaci bez problémů zvládnete a nákup šablony? Ten Vás vyjde cca do 100U$D (kolem 2.000 tis. Kč), v případě, že by jste si i tak nebyli jistí, tak určitě bez problémů najdete odborníka nebo i někoho, kdo má zkušenost a za nějaké „drobné“ Vám WP a šablonu nainstaluje (v řádech pár stovek), k tomu si můžete vytvořit i základní rezervační a objednávkové formuláře, bez znalosti programování a webového vývoje, pojďme na shrnutí tohoto doporučení.

Poznatky:

 1. WordPress je user-friendly (uživatelsky přátelský) redakční systém, kde pěkný web vybudujete i bez znalostí programování a webového vývoje
 2. Nízkonákladové řešení
 3. Vejdete se finančně cca do 50 tis. Kč

Vlastní řešení – Jste-li firma/živnostník, podnikatel s vlastním, originálním nápadem a vizí, chtějící provozovat vlastní e-shop, nebo web, poskytující „něco navíc“ oproti konkurenci.  

Vlastní řešení znamená většinou vysokonákladovou investici a to z hlediska jak časového, tak samozřejmě finančního, avšak je spoustu firem, kde se můžete dohodnout a srovnat si ceny, dokonce i někteří studenti jsou natolik šikovní (avšak je jich málo), že takový web pro Vás dovedou udělat.  Toto technické řešení ale nabízí možnost, udělat web v podstatě s jakoukoli funkcionalitou, jakou si jen dovedete představit. Ceny jsou opravdu různorodé, a v případě větších rozšíření funkcí (updatů), si opět připlatíte za správu, ale hlavní je, že web bude postaven přesně dle Vašich přání a specifikací, bude obsahovat vše co k Vašemu podnikání potřebujete, a nebude problém cokoliv přidat jen z důvodu „plugin na toto neexistuje“.   Většinou se používají frameworky, které mají své standarty a celý kód je pak dobře uspořádatelný a uspořádaný, v případě změny programátora, bývá častěji jednodušší pro nového programátora pochopit kód předchozích programátorů.

Poznatky:

 1. Řešení na míru, vhodné pro podnikání s globálním přesahem či možností větší expanze
 2. Složitější úpravy, vysokonákladové řešení, cenové rozpětí v řádech pár desítek tisíc až několika stovek tisíc – záleží na velikosti Vašeho projektu a výběru programátora/ů nebo firmy.
 3. Naprosto flexibilní řešení
 4. Lidé, kteří na Vašem webu dělají, vědí (a musí vědět), co dělají
 5. Možnost vlastního redakčního systému / administrace, kde můžete spravovat a hlídat naprosto cokoliv
 6. Potřebujete vědět co od webu očekáváte, avšak dobří programátoři Vám případně pomohou, a tam kde si nejste jisti, udělat jasno a řešení navrhnout
 7. Možnost být originální a naprosto se odlišit od konkurence
 8. Vyšší pravděpodobnost nestíhání termínů, kvůli technické náročnosti

Doufáme že Vám náš článek pomůže, a v případě zájmu o bezplatnou a naprosto nezávaznou konzultaci Vašeho projektu a návrhu řešení se ozvěte na e-mail: hello@mx-solutions.eu, rádi Vám zdarma pomůžeme a poradíme, ve všem co se (nejen) webového vývoje týče.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *